Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Miejsca w Zakopanem gdzie można zjeść dobrze i niedrogo 

Smaczne, dwudaniowe obiady domowe za 14 złotych w Zakopanem, w pobliżu Krupówek? Tak, to możliwe! Oszczędnym turystom szczególnie polecam 3 pierwsze miejsca.

Stołówka w Liceum, ul. Słoneczna 1

Dwa zestawy obiadowe do wyboru. Zestaw: zupa, drugie danie i kompot kosztuje 15 złotych (cena z lipca 2020 roku). Duże porcje (jak widać na zdjęciu) i tradycyjna kuchnia polska. Samą zupę kupimy w cenie od 5 złotych. Można mieć zastrzeżenia co do czystości na stolikach ale jest to poziom stołówki szkolnej, a nie ekskluzywnej restauracji. Gdy akurat trafimy na przerwę w lekcjach może być tłoczno, ale i tak lepiej niż w sezonie wakacyjnym.

Zakopane - Gdzie zjeść?

Otwarte od 8:00 do 16:00.

Stołówka znajduje się na ulicy Słonecznej 1. Idąc ulicą Kościuszki od dworca PKP do Krupówek, skręcamy w prawo w ulicę Sienkiewicza (przed biurem informacji turystycznej). Idąc dalej ulicą Sienkiewicza będziemy mieć po lewej stronie budynek szkoły. Wchodzimy przez otwartą furtkę na teren szkoły i  już od drzwi budynku czujemy zapach jedzenia. Czynne przez 7 dni w tygodniu. Można płacić kartą. Przy stołówce jest toaleta.

O Dolinie Strążyskiej przeczytamy tutaj

O bezpłatnych atrakcjach Zakopanego przeczytamy tutaj 

O krokusach w Dolinie Chochołowskiej przeczytamy tutaj

Możesz bezpłatnie otrzymać plastikową kartę revolut jeśli zarejestrujesz się tutaj

Stołówka w Zakopanem w LiceumSzkoła w której znajduje się stołówka.

 

Stołówka w ZUSie, Gimnazjalna 6

Trzy zestawy "danie dnia" do wyboru. Zestaw składa się z zupy, drugiego dania, kompotu i kosztuje 15 złotych (cena z lipca 2020). Jedzenie dobre, klimat stołówki pracowniczej. Jeśli chcemy zjeść tylko zupę to mamy do wyboru trzy w cenie 7 złotych.

Gdzie zjeść obiad w Zakopanem

Zakopane - Gdzie zjeść?

Stołówka bardzo blisko dworców PKP i autobusowego. Trzeba za Tesco skręcić w ulicę Gimnazjalną i na tyłach ZUSu będzie stołówka. Czynne do godziny 19:00 przez 7 dni w tygodniu. Obiady do 18:00. Nie można płacić kartą. Przy stołówce czysta toaleta, przystosowana dla niepełnosprawnych.

 

Bar u Słonia, Zamojskiego 20k

Jeden zestaw obiadowy.

Zupa i drugie danie kosztuje 14 złotych (cena z lipca 2020). Niestety tylko 4 stoliki w środku i zdarzają się kolejki w sezonie.

Okazuje się, że w Zakopanem, w pobliżu Krupówek możemy zjeść smaczny, dwudaniowy obiad za 14 złotych. Sama zupa dnia 4 złote.

Zakopane - Gdzie zjeść?

Obiady od godziny 12 do 17 (w niedzielę nieczynne). Rano od 9 do 11:30 śniadania, w cenie 10 złotych za zestaw.

Małe piwo 5, a duże 7 złotych. Herbata 3 a kawa 5 złotych. Pierogi 11 złotych za 10 szt.

U Słonia w Zakopanem - cennik

Zamojskiego 20 na przedłużeniu ulicy Krupówki. Przy przystanku autobusowym i na przeciwko Willi Oksza. W Okszy znajduje się Galeria Muzeum Tatrzańskiego warto tam zajrzeć, bo przecież nie samym chlebem człowiek żyje. 

 

Pod Smrekami, Rondo św. Jana Pawła II

Obiady od 12:00, zestaw obiadowy kosztuje 24 złote (cena z października 2019). Z zewnątrz architektura w stylu PRL, a w środku ładny regionalny wystrój. Duże porcje. 

Zakopane - Gdzie zjeść?

Kwaśnica kosztuje 10 złotych, a herbata 3 złote.

 Zakopane - Gdzie zjeść?

Dobra lokalizacja przy Rondzie św. Jana Pawła II.

 

Restauracja: Bąkowo Zohylina, ul. Piłsudskiego 6

Jeśli komuś znudzą się stołówkowo - barowe klimaty Zakopanego to proponuję kwaśnicę za 11 złotych w Restauracji - Bąkowo Zohylina, w pobliżu Krupówek. Kwaśnica bardzo dobra z grzybami. Regionalny wystrój i góralska muzyka. W czasie występu kapeli dopłacamy 3 zł do rachunku ale naprawdę warto właśnie wtedy przyjść. Gdy byłem o godzinie 20 to 4 górali piło Coca Colę z wodą mineralną i grali jak się patrzy.

Gdzie zjeść w Zakopanem?

Bąkowo Zohylina to zdecydowanie jasna gwiazda na kulinarnej mapie Zakopanego. Dobre jedzenie regionalne, ładnie podane, kelnerki w strojach ludowych, a do tego góralska kapela. Warto zajrzeć! Kilka cen: herbata - 5 złote, zupa pomidorowa - 9 złotych, gulasz z jelenia - 21 złotych, kotlet schabowy - 22 złotych, kotlet schabowy po góralsku - 24 złote. Ceny z października 2019. Muzyka na żywo od godziny 19 do 23.

 

Cukiernia Wawel, ul. gen. Galicy 1

Po wyjściu z restauracji Owczarnia, po prawej stronie zobaczymy sklep Wawel, ze stolikami i wygodnym kanapami do posiedzenie przy gorącej czekoladzie

Dzbanek herbaty kosztuje  6 złotych, mała czekolada do picia 8 złotych a duża 12 złotych. W sklepiku możemy kupić na pamiątkę czekoladę Wawel 90 % kakao, z widoczkiem zakopiańskiej kaplicy Jaszczurówka (cena 6,50 zł). Zakopane Pamiątki

Jest też czekolada o mniejszej zawartości kakao z Doliną Strążyska. Opis wycieczki Doliną znajdziemy: tutaj

Zakopane - Gdzie zjeść?

 

Kawiarnia w Tygodniku Podhalańskim (4 piętro Domu Handlowego Granit)

Blisko Krupówek, jedziemy windą na ostatnie piętro DH Granit i mamy kawiarnię z panoramą Tart gratis. 

Zakopane kawiarnia w Tygodniku Podhalańskim

Ładny widok na Zakopane z góry i na Tatry będziemy mieć z kawiarni w Tygodniku Podhalańskim. Szczególnie warto się wybrać gdy jest dobra pogoda i przejrzyste powietrze. Ceny herbaty od 6 złotych, kawy od 7 złotych, czekolady od 9 złotych i duży wybór koktajli alkoholowych.

 

U Marzanny, ul Balcera 17e

Zupa i drugie danie w cenie od 20 złotych. 

Zakopane - Gdzie zjeść?

czynne od godziny 12 do 20. 

Zakopane - Gdzie zjeść?

Ul. Balcera 17 e, na przeciwko wyciągu Nosal, blisko przystanku publicznej linii autobusowej 11 i prywatnych przewoźników.

Miejsce specyficzne poprzez nazwy w karcie dań i wystrój typu rupieciarnia np.: mnóstwo pustych butelek powieszonych u sufitu. Wystrój to kwestia gustu ale najważniejsze, że znajdziemy tam dobre jedzenie i sprawną obsługę.

Prawdziwy oscypek z bacówki

Oscypki jeszcze ciepłe, prosto z wędzarni kupimy w bacówce przy Ścieżce po Reglami. Przy wejścia do Doliny Strążyska trzeba skręcić w lewo w czarny szlak i gdy przejdziemy mostek, po lewej stronie będzie bacówka. Do przejścia około 150 metrów. Baca rano wędzi oscypki i od godziny 10 można już kupić. Mały oscypek kosztuje 2 a duży 20 złotych. Oscypki z mleka owcy i krowy. O tym jak sobie zrobić malowniczy spacer do Bacówki Pod Reglami przeczytamy tutaj

Ile kosztuje oscypek u bacy?

W pobliżu kolejki na Kasprowy Wierch jest również bacówka ze smacznymi oscypkami. Idąc od Zakopanego ulicą Przewodników Tatrzańskich będziemy mijać pomnik "Prometeusz Rozstrzelany" i właśnie na przeciwko pomnika jest bacówka. Będziemy słyszeć dzwonki pasących się krów.

Ile kosztuje oscypek u bacy?

Mały serek kosztuje 2 złote a duży 15 złotych. Mały średnio waży 36 g czyli kg sera wychodzi około 55 złotych. Biorąc pod uwagę, że na kilogram sera trzeba 7 litrów mleka to cena jest uzasadniona szczególnie gdy serek jest z owczego mleka. Ale często jest to mieszanka mleka krowy i owcy, a zimą tylko krowy.       

Piekarnia w Zakopanem

W Zakopanem kupimy też bardzo smaczny pszenno-żytni chleb biesiadny. Tak dobrze wypieczony, że aż skórka jest lekko gorzkawa. Piekarnia znajduje się na początku ulicy Kościelisko.

Nocleg w Zakopanem z 46 % rabatem kupimy na Grouponie i zarezerwujemy tutaj. Do 26 lipca 2020 r. z kodem WAQACJE dodatkowe 15 % zniżki. Nocleg jest w Cyrhli po drodze do Morskiego Oka. Jest to na peryferiach Zakopanego ale kursuje autobus komunikacji miejskiej nr 11. Jeśli ktoś nie lubi zatłoczonych Krupówek a szuka czystego powietrza i spokoju to będzie to bardzo dobre miejsce. Informacje o zanieczyszczeniu powietrza w Zakopanem znajdziemy tutaj

Duży wybór noclegów mamy w poniższej wyszukiwarce booking:

Booking

Booking.com

Uwagi ogólne

W ciągu ostatnich 2 lat zestawy obiadowe w stołówce "w ZUSie" zdrożały 2,5 złotego, "w Liceum" 2 złote, "U Słonia" 4 złote, "Pod Smrekami" 2 złote. W pozostałych miejscach potrawy, napoje zdrożały o 1 - 2 złote.  Biorąc pod uwagę, że ogólnie ceny w Polsce mocno rosną to podwyżki nie dziwią. Będąc w Zakopanem najczęściej stołuje się albo "w ZUSie",  albo "w Liceum". Podobna tradycyjna kuchnia polska z tym, że w "Zusie" jest większy wybór surówek i pewnie bardziej przypadnie do gustu kobietom. W "Liceum" jest bardziej męska kuchnia z konkretną porcją mięsa. Mająca dobrą opinię stołówka w sądzie już nie istnieje ale w pobliżu sądu są dwie stołówki opisane na początku artykułu. Legendarna restauracja "Poraj" w Willi Poraj też już nie działa od co najmniej kilkunastu lat. Kulinarne tradycje w Willi Poraj są jednak kontynuowane i działa tam Restauracja Dobra Kasza Nasza. Przy okazji mojej następnej wizyty w Zakopanem sprawdzę ją dla czytelników mojego bloga. W Zakopanem mamy co najmniej dwie restauracje o nazwie Bar Mleczny co wprowadza zamieszanie w internecie.

Proszę o opinię na temat jedzenia w Zakopanem w komentarzach.

O poza kulinarnych atrakcjach Zakopanego przeczytamy tutaj

Opis szlaku Doliną Strążyska do Wodospadu Siklawica znajdziemy: tutaj

Gdzie zjeść w Warszawie - sklep z dziczyzną przeczytamy tutaj

Gdzie zjeść w Świnoujściu przeczytamy: tutaj

Gdzie zjeść w Krynicy Zdrój przeczytamy: tutaj

Artykuł "Gwatemala - kraj wiecznej wiosny" do przeczytania tutaj   

 

Komentarze   

-1 #7 Zbigniew 2020-09-08 09:53
Cytuję Adam:
Byłem w sylwestra w stołówce ZUSu na ulicy gimnazjalnej. Zestaw obiadowy 16 zł zupa i drugie danie, ogólnie to smaczne i na talerzu jest tego trochę. Śniadanie zjadłem za 13 zł i też było dobre i smaczne. Ogólnie to polecam

STOŁÓWKA W ZUSIE JUŻ JEST ZLIKWIDOWANA.
Cytować
+3 #6 Adam 2020-01-06 20:52
Byłem w sylwestra w stołówce ZUSu na ulicy gimnazjalnej. Zestaw obiadowy 16 zł zupa i drugie danie, ogólnie to smaczne i na talerzu jest tego trochę. Śniadanie zjadłem za 13 zł i też było dobre i smaczne. Ogólnie to polecam
Cytować
+5 #5 Iwona Bielak 2019-08-17 15:20
stołówka w liceum czyli restauracja Polana obiad podrożał ale warto pyszne :roll:
Cytować
+8 #4 Lucyna Czerwiec 2019-08-14 12:36
Byłam na obiedzie "u Słonia" potwierdzam jedzenie smaczne, nie trzeba długo czekać. Ceny podane w lipcu wzrosły o 3 zł na każdym daniu. 14.08.2019 r, pozdrawiam
Cytować
-1 #3 Kamilla36 2018-09-06 09:51
Faktycznie część z tych restauracji odwiedziłam i można tutaj zjeść dobre rzeczy. Jednak przydałaby się także informacja dla osób które jeszcze tu nie były dotycząca noclegu. Ja polecam nocleg w apartamencie VELVET, który co prawda jest niedaleko Zakopanego, ale przynajmniej możemy się cieszyć spokojną okolicą i pięknymi widokami.
Cytować
+4 #2 Administrator 2018-07-27 09:37
Cytuję Apartamenty Zakopane:
Kwaśnica pod Smrekami to czysta poezja i obowiązkowe danie do zaliczenia w Zakopanem :)

I trzeba przyznać, że porcje "Pod Smrekami" są rzeczywiście duże.
Cytować
+5 #1 Apartamenty Zakopane 2018-05-16 11:36
Kwaśnica pod Smrekami to czysta poezja i obowiązkowe danie do zaliczenia w Zakopanem :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież