Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Uwaga: poszukuję sponsora bloga w zamian za reklamę, kontakt: niebieskaplaneta3(a)gmail.com.

Miejsca w Zakopanem gdzie można zjeść dobrze i niedrogo 

Smaczne, dwudaniowe obiady domowe za 14 złotych w Zakopanem, w pobliżu Krupówek? Tak, to możliwe! Oszczędnym turystom szczególnie polecam 3 pierwsze miejsca.

Stołówka w Liceum, ul. Słoneczna 1

Dwa zestawy obiadowe do wyboru. Zestaw: zupa, drugie danie i kompot kosztuje 15 złotych (cena z czerwca 2021 roku). Duże porcje (jak widać na zdjęciu) i tradycyjna kuchnia polska. Samą zupę kupimy w cenie od 5 złotych. Można mieć zastrzeżenia co do długości oczekiwania na wydanie obiadu a w wakacje 2021 przypuszczam, że będzie jeszcze gorzej. W trakcie roku szkolnego dłużej trzeba czekać gdy akurat trafimy na przerwę w lekcjach.

1 lipca 2021 zestaw obiadowy zdrożał i teraz kosztuje 16,50!

Zakopane - Gdzie zjeść?

Otwarte od 8:00 do 16:00.

Stołówka znajduje się na ulicy Słonecznej 1. Idąc ulicą Kościuszki od dworca PKP do Krupówek, skręcamy w prawo w ulicę Sienkiewicza (przed biurem informacji turystycznej). Idąc dalej ulicą Sienkiewicza będziemy mieć po lewej stronie budynek szkoły. Wchodzimy przez otwartą furtkę na teren szkoły i  już od drzwi budynku czujemy zapach jedzenia. Czynne przez 7 dni w tygodniu. Można płacić kartą. Przy stołówce jest toaleta.

O Dolinie Strążyskiej przeczytamy tutaj

O bezpłatnych atrakcjach Zakopanego przeczytamy tutaj 

O krokusach w Dolinie Chochołowskiej przeczytamy tutaj

Stołówka w Zakopanem w LiceumSzkoła w której znajduje się stołówka.

 

Stołówka w ZUSie, Gimnazjalna 6.

UWAGA: STOŁÓWKA ZAWIESIŁA DZIAŁALNOŚĆ!!!

Trzy zestawy "danie dnia" do wyboru. Zestaw składa się z zupy, drugiego dania, kompotu i kosztuje 15 złotych. Jedzenie dobre, klimat stołówki pracowniczej. Jeśli chcemy zjeść tylko zupę to mamy do wyboru trzy w cenie 7 złotych.

Gdzie zjeść obiad w Zakopanem

Stołówka bardzo blisko dworców PKP i autobusowego. Trzeba za Tesco skręcić w ulicę Gimnazjalną i na tyłach ZUSu będzie stołówka. Czynne do godziny 19:00 przez 7 dni w tygodniu. Obiady do 18:00. Nie można płacić kartą. Przy stołówce czysta toaleta, przystosowana dla niepełnosprawnych.

 

Bar u Słonia, Zamojskiego 20k

Jeden zestaw obiadowy.

Zupa i drugie danie kosztuje 14 złotych (cena z czerwca 2021 r.). Niestety tylko 4 stoliki w środku i zdarzają się kolejki w sezonie.

Okazuje się, że w Zakopanem, w pobliżu Krupówek możemy zjeść smaczny, dwudaniowy obiad za 14 złotych. Sama zupa dnia 4 złote.

Kwaśnica w ZakopanemKwaśnica "u Słonia"

Obiady od godziny 12 do 17 (w niedzielę nieczynne). Rano od 9 do 11:30 śniadania, w cenie 10 złotych za zestaw.

W internecie często pojawia się pytanie: "Ile kosztuje piwo w Zakopanem?". "U Słonia" małe piwo 5, a duże 7 złotych. Herbata 3 a kawa 5 złotych. Pierogi 11 złotych za 10 szt.

U  Słonia Zakopane cennik 2021

Zamojskiego 20 na przedłużeniu ulicy Krupówki. Przy przystanku autobusowym i na przeciwko Willi Oksza. W Okszy znajduje się Galeria Muzeum Tatrzańskiego warto tam zajrzeć, bo przecież nie samym chlebem człowiek żyje. 

 

Pod Smrekami, Rondo św. Jana Pawła II

Obiady od 12:00, zestaw obiadowy kosztuje 27 złotych (cena z lipca 2021). Z zewnątrz chaos architektoniczny w stylu PRL, a w środku ładny regionalny wystrój. Duże porcje.

Zakopane - Gdzie zjeść?

Warto spróbować kwaśnicy za 10 zł. Herbata 5 złotych.

 Zakopane - Gdzie zjeść?

Dobra lokalizacja przy Rondzie św. Jana Pawła II i przy szlaku do Kuźnic co powoduje, że ceny rosną.

 

Restauracja: Bąkowo Zohylina, ul. Piłsudskiego 6

Jeśli komuś znudzą się stołówkowo - barowe klimaty Zakopanego to proponuję kwaśnicę za 12 złotych w Restauracji - Bąkowo Zohylina, w pobliżu Krupówek. Kwaśnica bardzo dobra z grzybami, ładnie podana w podgrzewanym kociołku. Regionalny wystrój i góralska muzyka. W czasie występu kapeli dopłacamy 3 zł do rachunku ale naprawdę warto właśnie wtedy przyjść. Gdy byłem o godzinie 20 to 4 górali piło Coca Colę z wodą mineralną i grali jak się patrzy.

Gdzie zjeść w Zakopanem?

Bąkowo Zohylina to zdecydowanie jasna gwiazda na kulinarnej mapie Zakopanego. Dobre jedzenie regionalne, ładnie podane, kelnerki w strojach ludowych, a do tego góralska kapela. Warto zajrzeć! Kilka cen: herbata - 5 złote, zupa pomidorowa - 10 złotych, pierogi - 22 złotych, kotlet schabowy - 22 złotych, kotlet schabowy po góralsku - 24 złote. Ceny z czerwca 2021. Muzyka na żywo od godziny 19 do 23.

 

Karczma "Żabi Dwór", ul. Strążyska 26

Jeśli ktoś wybiera się do Doliny Strążyskiej to 500 metrów przed wejściem do Doliny, przy ulicy Strążyska 26 jest "Żabi Dwór" z zestawami obiadowymi za 25 złotych. Cena z lipca 2021 r. Miejsce z historią sięgającą Polski przedwojennej i konspiracji w czasie II wojny światowej. Restauracja posiada 4 miejsca parkingowe dla klientów po drugiej stronie ulicy. Bardzo ciekawy wystrój. Zwraca uwagę dbałość o szczegóły: świeża mięta w wazonikach, pieprz kolorowy na stolikach, serwetki z "Żabim Dworem". Pani która mnie obsługiwała uprzejma i na luzie. Odbywają się tam również koncerty fortepianowe.

Karczma Żabi Dwór Zakopane

Mamy do wyboru 5 zestawów w promocyjnej cenie. Opis na poniższym zdjęciu:

Zakopane Żabi Dwór Menu Obiady

 

Cukiernia Wawel, ul. gen. Galicy 1

Przy Krupówkach, niedaleko restauracji Owczarnia, po prawej stronie zobaczymy sklep Wawel, ze stolikami i wygodnym kanapami do posiedzenie przy gorącej czekoladzie

Dzbanek herbaty kosztuje  6 złotych, mała czekolada do picia 8 złotych a duża 12 złotych. W sklepiku możemy kupić na pamiątkę czekoladę Wawel 90 % kakao, z widoczkiem zakopiańskiej kaplicy Jaszczurówka (cena 6,50 zł). Ogólnie ceny słodyczy są wysokie.

 Zakopane Pamiątki

Jest też czekolada o mniejszej zawartości kakao z Doliną Strążyska. Opis wycieczki Doliną znajdziemy: tutaj

Zakopane - Gdzie zjeść?

 

Kawiarnia w Tygodniku Podhalańskim (4 piętro Domu Handlowego Granit)

Blisko Krupówek, jedziemy windą na ostatnie piętro DH Granit i mamy kawiarnię z panoramą Tart gratis. 

Zakopane kawiarnia w Tygodniku Podhalańskim

Ładny widok na Zakopane z góry i na Tatry będziemy mieć z kawiarni w Tygodniku Podhalańskim. Szczególnie warto się wybrać gdy jest dobra pogoda i przejrzyste powietrze. Ceny herbaty od 6 złotych, kawy od 7 złotych, czekolady od 9 złotych i duży wybór koktajli alkoholowych.

 

U Marzanny, ul Balcera 17e

Zupa i drugie danie w cenie od 20 złotych. 

Zakopane - Gdzie zjeść?

czynne od godziny 12 do 20. 

Zakopane - Gdzie zjeść?

Ul. Balcera 17 e, na przeciwko wyciągu Nosal, blisko przystanku publicznej linii autobusowej 11 i prywatnych przewoźników.

Miejsce specyficzne poprzez nazwy w karcie dań i wystrój typu rupieciarnia np.: mnóstwo pustych butelek powieszonych u sufitu. Wystrój to kwestia gustu ale najważniejsze, że znajdziemy tam dobre jedzenie i sprawną obsługę. Warto do "Marzanny" raz zajrzeć i sprawdzić czy nam odpowiadają takie klimaty i poczujemy bluesa.

Prawdziwy oscypek z bacówki

Oscypki jeszcze ciepłe, prosto z wędzarni kupimy w bacówce przy Ścieżce po Reglami. Przy wejścia do Doliny Strążyska trzeba skręcić w lewo w czarny szlak i gdy przejdziemy mostek, po lewej stronie będzie bacówka. Do przejścia około 150 metrów. Baca rano wędzi oscypki i od godziny 10 można już kupić. Mały serek kosztuje 2,5 a duży oscypek 20 złotych. Waga dużego to około 400 g. Oscypki z mleka owcy i krowy. O tym jak sobie zrobić malowniczy spacer do Bacówki Pod Reglami przeczytamy tutaj

Ile kosztuje oscypek u bacy?

W pobliżu kolejki na Kasprowy Wierch jest również bacówka ze smacznymi oscypkami. Idąc od Zakopanego ulicą Przewodników Tatrzańskich będziemy mijać pomnik "Prometeusz Rozstrzelany" i właśnie na przeciwko pomnika jest bacówka. Będziemy słyszeć dzwonki pasących się krów.

Bardzo dobre oscypki są u bacy na Rusinowej Polanie ale to jest trochę dalej od Zakopanego. Szlak na Polanę wiedzie z parkingu Zazadnia. Na parking dojedziemy busami jadącymi z Zakopanego do Morskiego Oka albo własnym samochodem. Idziemy szlakiem niebieskim przez Dolinę Filipka i Wiktorówki. Czas przejścia 1 godzina i 20 minut. Po drodze na Wiktorówkach zakonnicy częstują smaczną herbatą o smaku owocowym. Można też sobie pieczątkę przystawić do książeczki GOT lub kartki pocztowej. Na Rusinowej Polanie nie tylko mamy smaczne oscypki ale piękne widoki na tatrzańskie szczyty jak widać na poniższym zdjęciu.

Rusinowa Polana

Ile kosztuje oscypek u bacy?

Mały serek kosztuje 2 złote a duży 15 złotych. Mały średnio waży 36 g czyli kg sera wychodzi około 55 złotych. Biorąc pod uwagę, że na kilogram sera trzeba 7 litrów mleka to cena jest uzasadniona szczególnie gdy serek jest z owczego mleka. Ale często jest to mieszanka mleka krowy i owcy, a zimą tylko krowy. Prawdziwy oscypek musi zawierać co najmniej 60 % mleka owczego a pozostała część mleka powinna pochodzić od krów rasy czerwonej. W maju i czerwcu owce dają dużo mleka, a więc wtedy jest największe prawdopodobieństwo,  że trafimy na prawdziwego owczego oscypka. Zimą nie ma to szans.      

Piekarnia w Zakopanem

W Zakopanem kupimy też bardzo smaczny pszenno-żytni chleb biesiadny. Tak dobrze wypieczony, że aż skórka jest lekko gorzkawa. Piekarnia znajduje się na początku ulicy Kościelisko.

Nocleg w Zakopanem z 46 % rabatem kupimy na Grouponie i zarezerwujemy tutaj. Nocleg jest w Cyrhli po drodze do Morskiego Oka. Jest to na peryferiach Zakopanego ale kursuje autobus komunikacji miejskiej nr 11. Jeśli ktoś nie lubi zatłoczonych Krupówek a szuka czystego powietrza i spokoju to będzie to bardzo dobre miejsce. Informacje o zanieczyszczeniu powietrza w Zakopanem znajdziemy tutaj

Duży wybór noclegów mamy w poniższej wyszukiwarce booking:

Booking

Booking.com

Uwagi ogólne

Po sąsiedzku "Żabiego Dworu" przy ulicy Strążyska są dwie restauracje w jednej zestaw obiadowy kosztuje 18 złotych (Willa Amicus), w drugiej 24,95 złotych (Walkowy Dwór). Konkurencja dobrze wpływa na jakość jedzenia. Będąc w Zakopanem najczęściej stołuje się albo "w ZUSie" (obecnie zawieszona działalność),  albo "w Liceum". Podobna tradycyjna kuchnia polska z tym, że w "Zusie" jest większy wybór surówek i pewnie bardziej przypadnie do gustu kobietom. W "Liceum" jest bardziej męska kuchnia z konkretną porcją mięsa. Mająca dobrą opinię stołówka w sądzie już nie istnieje ale w pobliżu sądu są dwie stołówki opisane na początku artykułu. Legendarna restauracja "Poraj" w Willi Poraj też już nie działa od co najmniej kilkunastu lat. Kulinarne tradycje w Willi Poraj są jednak kontynuowane i działa tam Restauracja Dobra Kasza Nasza. Przy okazji mojej następnej wizyty w Zakopanem sprawdzę ją dla czytelników mojego bloga. W Zakopanem mamy co najmniej dwie restauracje o nazwie Bar Mleczny co wprowadza zamieszanie w internecie. Na czas wakacji często rosną ceny posiłków w Zakopanem. 

Obiady w Zakopanem

Na zdjęciu oferta obiadowa w Willi Amicus.

Proszę o opinię na temat jedzenia w Zakopanem w komentarzach.

O poza kulinarnych atrakcjach Zakopanego przeczytamy tutaj

Opis szlaku Doliną Strążyska do Wodospadu Siklawica znajdziemy: tutaj

Gdzie zjeść w Warszawie - sklep z dziczyzną przeczytamy tutaj

Gdzie zjeść w Świnoujściu przeczytamy: tutaj

Gdzie zjeść w Krynicy Zdrój przeczytamy: tutaj

Artykuł "Gwatemala - kraj wiecznej wiosny" do przeczytania tutaj   

 

Komentarze   

+4 #9 Joanna 2021-07-13 19:35
Zakopane...Byliśmy w kilku "knajpach" na jedzonku. Tą polecam szczególnie: prawdziwa, góralska restauracja z regionalną kuchnią, góralską obsługą, przygrywającą góralską kapelą, przystępnymi cenami za bardzo dobre jedzenie i sympatyczną obsługą rozmawiającą gwarą.
"BĄKOWO ZOHYLINA NIŹNIO", blisko Krupówek
Cytować
+4 #8 Jedzenie 2020-11-16 10:58
Bąkowo Zohylina wystrój i atmosfera ;)
Cytować
+3 #7 Zbigniew 2020-09-08 09:53
Cytuję Adam:
Byłem w sylwestra w stołówce ZUSu na ulicy gimnazjalnej. Zestaw obiadowy 16 zł zupa i drugie danie, ogólnie to smaczne i na talerzu jest tego trochę. Śniadanie zjadłem za 13 zł i też było dobre i smaczne. Ogólnie to polecam

STOŁÓWKA W ZUSIE JUŻ JEST ZLIKWIDOWANA.
Cytować
+7 #6 Adam 2020-01-06 20:52
Byłem w sylwestra w stołówce ZUSu na ulicy gimnazjalnej. Zestaw obiadowy 16 zł zupa i drugie danie, ogólnie to smaczne i na talerzu jest tego trochę. Śniadanie zjadłem za 13 zł i też było dobre i smaczne. Ogólnie to polecam
Cytować
+8 #5 Iwona Bielak 2019-08-17 15:20
stołówka w liceum czyli restauracja Polana obiad podrożał ale warto pyszne :roll:
Cytować
+11 #4 Lucyna Czerwiec 2019-08-14 12:36
Byłam na obiedzie "u Słonia" potwierdzam jedzenie smaczne, nie trzeba długo czekać. Ceny podane w lipcu wzrosły o 3 zł na każdym daniu. 14.08.2019 r, pozdrawiam
Cytować
+1 #3 Kamilla36 2018-09-06 09:51
Faktycznie część z tych restauracji odwiedziłam i można tutaj zjeść dobre rzeczy. Jednak przydałaby się także informacja dla osób które jeszcze tu nie były dotycząca noclegu. Ja polecam nocleg w apartamencie VELVET, który co prawda jest niedaleko Zakopanego, ale przynajmniej możemy się cieszyć spokojną okolicą i pięknymi widokami.
Cytować
+6 #2 Administrator 2018-07-27 09:37
Cytuję Apartamenty Zakopane:
Kwaśnica pod Smrekami to czysta poezja i obowiązkowe danie do zaliczenia w Zakopanem :)

I trzeba przyznać, że porcje "Pod Smrekami" są rzeczywiście duże.
Cytować
+8 #1 Apartamenty Zakopane 2018-05-16 11:36
Kwaśnica pod Smrekami to czysta poezja i obowiązkowe danie do zaliczenia w Zakopanem :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież