Łazienki Królewskie cennik

Bilet normalny                           40 zł

Bilet ulgowy                               20 zł

Dzieci od lat 7
i młodzież do 26. roku życia         1 zł

Z kartą dużej rodziny:
Dorośli                                       30 zł

Dzieci od lat 7
i młodzież do 26. roku życia         1 zł 

Dopłata za audio przewodnik       3 zł

W ramach jednego biletu w powyższej cenie możemy zwiedzać Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię (z galerią rzeźb i Teatrem Królewskim) i Pałac Myślewicki 

W piątki wstęp bezpłatny przez cały rok.

Łazienki w Warszawie. Gdzie najlepiej zdrobić zdjęcie w Warszawie?Z tego mostu możemy zrobić świetne zdjęcie Pałacu na Wyspie. Jest to najczęściej fotografowany zabytek w Warszawie.      

Pałac na Wyspie w Łazienkach KrólewskichZ mostu, który był na poprzednim zdjęciu, mamy widok na Pałac na Wodzie, który jest tak często fotografowany przez osoby zwiedzające Warszawę. From the bridge, we have a view of the Palace on the Water, which is so often photographed. 

Biały Dom w Łaazienkach KrólewskichBiały Dom w Łazienkach Królewskich, była to letnia willa Króla Stanisława Augusta. Oryginalna budowla z 1774 roku. Z zewnątrz dość niepozorny budynek, w porównaniu z innymi zabytkami w Łazienkach Królewskich, ale wewnątrz nadzwyczaj piękne dekoracje. Prawdziwa perełka wystroju wnętrz z tamtej epoki. Zwiedzać można tylko latem, więc warto skorzystać gdy będzie taka możliwość. Park jest czynny cały rok od godziny 6 do 20. Wstęp bezpłatny. The White House in Łazienki Królewskie Park was a summer villa for King Stanisław August. The original building from 1774. Inside, there is an exceptionally beautiful interior. A real rarity of decor from that era. The King's sisters lived there in the summer. Visiting the villas for tourists is only possible in summer.

 

 

Stara Oranżeria mieszcząca Teatr Królewski i Galerię Rzeżb Budynek Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Znajduje się tam Teatr Królewski, który rozpoczął działalność 6 września 1788 roku i nadal odbywają się przedstawienia. Np. 6 listopada będzie wystawiana kantata St. Moniuszki "Dziady", na podstawie poematu A. Mickiewicza. Teatr świetnie nadaje się do przedstawień muzycznych ze względu na bardzo dobrą akustykę. The building of the Orangery in Łazienki Królewskie in Warsaw, Poland. It is home to the Royal Theater, which started operating in September 1788 and still holds theater performances. For example, on November 6, "Dziady" will be staged.

Teatr Stanisławoski w Łazienkach Krolewskich Cennik biletów do Teatru Królewskiego w Łazienkach

Bilet normalny 70 zł

Ulgowy 50 zł

Dotyczy przedstawienia "Dziady", zależnie od spektakli ceny mogą się różnić. Bilety dość drogie ale warto spędzić wolny czas w Teatrze Królewskim, który funkcjonuje od 1788 r. Repertuar tutaj  

Gofry w Łazienkach - cennik

Wychodząc z Muzeum zauważyłem długą kolejkę. Okazało się, że ludzie czekają za goframi. Kolejka dłuższa niż do darmowego zwiedzania Pałacu. Odstałem swoje i dostałem... niedopieczonego gofra. Drodzy Czytelnicy może Wy będziecie mieć więcej szczęścia. Za jednego gofra trzeba zapłacić 6 zł, za cukier puder dopłacamy 1zl, za bitą śmietanę 5 zł, za polewę czekoladową 4,5 zł.   

 

Gwiazda Orderu Orła Białego składa się 385 brylantów i 268 rubinów oprawionych w złoto i srebro. Polish Order from the 17th century. The Star of the White Eagle consists of 385 diamonds and 268 rubies set in gold and silver. The order is awarded to outstanding figures to this day. The first person awarded in the 3rd Republic of Poland was Pope John Paul II

Krzyż Orderu Orła Białego z garnituru rubinowego. Jest to prawdziwy skarb sztuki jubilerskiej. Gwiazda Orderu Orła Białego składa się 385 brylantów i 268 rubinów oprawionych w złoto i srebro.

Obejrzenie wystawy "Wettynowie na Tronie Rzeczypospolitej" w Podchorążówce jest świetną lekcją historii. Czytając tablice informacyjne i oglądając eksponaty przęśledzimy 60 lat z dziejów Polski gdy na tronie Rzeczypospolitej zasiadali August II i August III. Na wystawie znajduje się bardzo dużo cennych eksponatów z Drezna, więc nie musimy jechać za granicę żeby zobaczyć np. Krzyż Orderu Orła Białego z garnituru rubinowego. Jest to prawdziwy skarb sztuki jubilerskiej. Gwiazda Orderu Orła Białego składa się 385 brylantów i 268 rubinów oprawionych w złoto i srebro. Możemy też prześledzić historię wynalezienia metody wytwarzania porcelany przez alchemików króla Augusta II, oglądając cenne eksponaty z saskiej porcelany z Drezna. Oprócz tego jest dużo o sztuce polowania, wojowania, prowadzeniu polityki międzynarodowej, zawieraniu małżeństw korzystnych z punktu widzenia strategi państwa, ceremoniach ślubnych i dworskich zabawach. Także o przekupywaniu polskich wyborców przez Sasów, o uciekaniu się o pomoc do Rosji aby utrzymać się przy władzy. Na wystawę trzeba sobie zarezerwować minimum godzinę czasu aby wszystko przeczytać i na spokojnie przyjrzeć się eksponatom. Wystawa w Podchorążówce będzie trwała do końca stycznia 2022 roku. Do 30 listopada 2021 możemy zwiedzać zupełnie bezpłatnie. Przed wejściem jest bardzo dokładna kontrola bezpieczeństwa, bo wchodzimy do miejsca gdzie są naprawdę bezcenne skarby.

No comments

Clicky